Kadeti doma s výhrou aj prehrou

Publikované Monday, 5. 2. 2024 o 20:48

Kadeti Michaloviec cez víkend v dvoch dramatických dueloch získali jedno víťazstvo a raz odchádzali z palubovky porazení. V dôležitejšom a prestížnom zápase zdolali Orli v sobotu vedúci tím tabuľky z Banskej Bystrice 74:73 a uštedrili mu tak prvú prehru v súťaži. V nedeľu chorobami oslabený tím 1.BK podľahol súperovi z Liptovského Mikuláša 60:67.

Do sobotňajšieho stretnutia s Bystricou nastúpili Michalovčania bez chorého Mateja Uhľára, no svojho súpera sa vôbec nezľakli a už v úvode si vytvorili mierny náskok (14:5). Súper však následne prešiel do zónovej obrany, s ktorou sa „Orli“ chvíľu pasovali, no prvú štvrtinu nakoniec vyhrali o osem bodov. V druhej časti hry domáci prekonávali nepríjemnú obranu najmä úspešnými trojkami a tak do polčasovej prestávky šli stále s náskokom siedmich bodov (42:35). Hostia vyrovnali stav zápasu v úvode tretej štvrtiny a odvtedy videli diváci na palubovke veľký boj a každú loptu. Dráma vyvrcholila v samotnom závere, kedy sa už skóre menilo zo strany na stranu po každej minúte. Rozhodujúcu akciu zvládli domáci zakončiť iba dve sekundy pred klaksónom, keď Tomáš Kovalik trojkou rozhodol o najtesnejšom víťazstve Michaloviec.

Do druhého duelu nastúpili Michalovčania v nedeľu aj bez ďalšieho člena základnej päťky Sama Pastornického, no opäť im úvodné minúty vyšli a rýchlo viedli 9:0. V zápase s tímom mimo súťaž dal domáci tréner príležitosť viacerým hráčom z lavičky, čo sa občas prejavilo na nesúhre a ľahkých stratách. Pohybliví Liptáci zrovnali skóre v druhej štvrtine, v ktorej domácim odišla streľba a tak polčasové skóre bolo 33:31. Na hre 1.BK bolo vidieť únavu z predošlého duelu a keď sa v poslednej časti hry vyfaulovali Kuliňák s Marcinom, domáci začali za súperom zaostávať. V 38. minúte získali hostia osembodový náskok (62:56), ktorí si už pohodlne ustrážili.

Fotogaléria:

Facebook:  Official 1.BK MICHALOVCE
Instagram: basketmichalovce

1.BK Michalovce – ŠKP BBC Banská Bystrica 74:73 (26:18, 16:17, 13:17, 19:21)

Zostava a body 1.BK: Babinčák 24, Kuliňák 18, Kovalík 14, Marcin 9, Pastornický 7 (Tušár 2, Kotuľák, Ivančo , Bronek)

1.BK Michalovce
– MBK Liptovský Mikuláš 60:67 (26:17, 7:14, 16:16, 11:20)

Zostava a body 1.BK: Kuliňák 20, Kovalík 17, Marcin 12, Babinčák 10, Kotuľák 0 (Ivančo 1, Tušár, Bronek, Kolesár)

Najbližšie sa Michalovčania U17 predstavia vonku. Počas víkendu 17.-18.2. sa predstavia proti SNV a Kežmarku. Ďalšie informácie a výsledky nájdete na Súťaže a štatistiky | Kadeti U17 | Prehľad | SLOVENSKÁ BASKETBALOVÁ ASOCIÁCIA (slovakbasket.sk) a našom webe www.1bkmi.sk.