Juniori 1.BK konečne porazili Prešov

Zobrazené 1587×
Publikované Monday, 22. 2. 2010 o 21:58
  1.BK Michalovce – BK´99 Prešov     53 : 63 (29:35) Cez víkend sa juniori 1.BK Michalovce stretli v dvojzápase 12. kola extraligy juniorov s družstvom Prešova, s ktorým doposiaľ nevyhrali. Celý zápas bol úplne vyrovný, mužstvá sa striedali vo vedení. Domáci mali lepšiu 1.štvrtinu, hostia zasa 4. štvrtinu. Z domácich sa nenašiel v závere ani jeden hráč, ktorý by na seba zobral zodpovednosť na svoje plecia a stiahol kolektív. Preto skúsenejší hostia zaslúžene zvíťazili. Mitterpák 20, Laurinčík 11, Jäger 9 – Kancír 16, Šeminský 151.BK Michalovce – BK´99 Prešov     75 : 60 (37:30) V nedeľu začali domáci výbornou obranou a keď sa darilo aj v útoku hneď si vytvorili mierny náskok, ktorý držali celý prvý polčas. Mladí orli príkladne bojovali o každú loptu. V ziskoch vynikal Jäger a v únikoch Mitterpák. V tretej štvrtine predviedli domáci niekoľko pekných akcií s úspešným zakončením. Hostia hrozili najmä výbornou trojbodovou streľbou a v posledenej štvrtine sa ešte pokúsli zdramatizovať výsledok, čo im domáci rozumnou hrou v útoku nedovolili a zaslúžene zvíťazili. Mitterpák 34, Šanta 18 – Kancír 33, Šeminský 13 Tabuľka po 10. kole: