Mladší žiaci prekvapili v Košiciach

Zobrazené 1091×
Publikované Sunday, 24. 3. 2013 o 22:18
Mladší žiaci 1. BK Michalovce sa opäť vytiahli, keď počas víkendu zvíťazili na pôde Juniorbasketu Košice 48:47 a 42:32. Mladí Orli sa najbližšie predstavia doma, keď v sobotu 13. apríla o 9.00 a 10.30 privítajú v telocvični GPH celok KAC Košice. Juniorbasket Košice - 1.BK Michalovce 47:48 (31:24) Štvrtiny: (16:12, 15:12, 4:14, 12:10) Juniorbasket Košice - 1.BK Michalovce  32:42 (13:20) Štvrtiny: (6:7, 7:13, 13:14, 6:8) Počas víkendu nastúpili mladší žiaci 1.BK Michalovce na zápasy na ihrisku Juniorbasketu Košice. S domácim družstvom mali v tejto sezóne nepriaznivú bilanciu, keď doma tesne prehrali 36:40 a 45:48. V prvej štvrtine nastúpili v zostave Tertinský, Harman, Pirkovský, Harbuľák, Kincel a začali bojazlivo najmä v obrane, keď nedostatočne pristupovali k domácim hráčom. V druhej štvrtine sa hra vyrovnala, keď Orli nastúpili s druhou päticou Sokologorský, Brnčál, Podžuban, Demko, Tirpák. Do polčasu si domáci hráči vypracovali sedembodový náskok. Problémy Orlom robil najmä domáci Mišinský. Po polčase sa hral obojstranne vyrovnaný zápas. Orlom sa podarilo pred poslednou štvrtinou znížiť na rozdiel troch body. V záverečnej štvrtine Michalovčania znova pridali, keď sa presadzoval hlavne Samo Kincel. V polovici štvrtiny vyrovnali a dokonca viedli. Osem sekúnd pred koncom, ale domáci kapitán unikol a dvojbodovým úspešným pokusom strhol vedenie na stranu Košíc. Hostia si vzali oddychový čas a rozohrávali loptu z polovice ihriska. Po ľavej strane vnikol Martin Pirkovský, ktorý prihral do šestky na Sama Kincela a ten v ťažkej pozícii skóroval a dve sekundy pred koncom rozhodol. Orli tak zvíťazili o jediný bod. V druhom zápase už zaskočení domáci nestačili na Orlov, ktorí počas celého zápasu viedli. Predviedli niekoľko pekných akcií a presadzovali sa po protiútokoch aj z pod koša. Darilo sa im najmä v obrannej fáze, keď sa Košičania nedokázali presadiť. Po bojovnom výkone sa zaslúžene radovali hostia a tak si vezú s Košíc dve cenné výhry.Ostatné výsledky nájdete tu Ďalšie fotky zo zápasu nájdete tu {yoogallery src=[/images/galerie/s1213/ziaci/juniorbasketke1bk/]width=[100] height=[150]} 1.BK MICHALOVCE
Napísal: Peter Biganič  Sunday, 24. 3. 2013 o 22:18
Upravil: 1.BK Michalovce  Tuesday, 28. 10. 2014 o 08:31