Mladí Orli nestačili na KAC Košice

Zobrazené 1153×
Publikované Monday, 20. 1. 2014 o 18:51
Počas víkendu boli v hre starší žiaci 1. BK Michalovce, ktorí vo svojej domovskej telocvični GPH Michalovce privítali v dvojzápase lídra súťaže KAC Košice. Ten potvrdil úlohu favorita a po víťazstvách 67:36 a 59:44 si upevnil prvú pozíciu v tabuľke. Mladí Orli budú v hre najbližšie na prelome mesiacov januára a februára, kedy sa predstavia v Kežmarku, doma ich opäť uvidíme v sobotu 15. februára, kedy najskôr o 10.00 a potom o 11.45 privítajú celok Spišskej Novej Vsi. V ďalšom dvojkole čakal domácich súper zo súdka najlepších. Favorit KAC dosiaľ nenašiel premožiteľa. V prvom dvojzápase na palubovke KAC Michalovčania jasne prehrali. V domácich stretnutiach sa pokúsili o zlepšenie vzájomnej bilancie. Do zápasov vstúpili Orli bojazlivo a akoby už v hlavách tento zápas vzdali. Súper ťažil najmä z ich zbytočných strát domácich. V druhej štvrtine sa domáci zlepšili, ale stále chýbala lepšia koncentrácia. V druhom polčase sa objavili aj pekné momenty, ale zápas sa len dohrával v pokojnom duchu. V druhom zápase začali Orli obdobne znova prehrávali, ale len svojou slabšou streľbou a početnými stratami lôpt. Polčas skončil 15 bodov pre hostí. Do tretej štvrtiny vstúpili Orli dobre, zvýšila sa bojovnosť aj  pekne zakončovali podkošové situácie. Nakoniec dokázali v tejto štvrtine zvíťaziť 17:15. V poslednej štvrtine sa snažili, ale súper vždy reagoval košom. Nebyť zbytočných strát a slabšej koncentrácie kľúčových hráčov domácich, konečný rozdiel mohol byť ešte o niečo menší. Druhý polčas skončil remízou 24:24. Domáci dosiahli s favoritom dobré výsledky, potešilo aj bodové zapojenie viacerých hráčov. Na druhej strane sklamala slabšia bojovnosť, ktorá mala Orlov v takýchto zápasoch zdobiť. 1.BK Michalovce - KAC Košice 36:67  (16:34)Štvrtiny: (3:15, 13:19, 11:16, 9:17)1.BK Michalovce - KAC Košice 44:59  (20:35)Štvrtiny: (8:20, 12:15, 17:15, 7:9)   {yoogallery src=[/images/galerie/s1314/starsi_ziaci/1bk_kackosice/]width=[100] height=[150]}
Napísal: Peter Biganič  Monday, 20. 1. 2014 o 18:51
Upravil: 1.BK Michalovce  Monday, 6. 10. 2014 o 13:34