Žiaci vo vyrovnaných zápasoch podľahli Spišiakom

Publikované Sunday, 6. 4. 2014 o 12:27

V sobotu 5.4. nastúpili domáci 1. BK Michalovce v žltých dresoch proti favoritovi zo Spišskej Novej Vsi. Bol to zdatný súper s ktorým v jesennom dvojzápase prehrali 86:11, 67:38. Obaja tréneri sa museli vyrovnať s veľkou maródkou, keď k zápasu nastúpilo po 8 hráčov. V prvom zápase začali lepšie domáci, keď vyhrávali 6:0. Postupne sa k slovu dostali aj hostia, keď využívali najmä zbytočné straty lôpt Orlov ktoré vyšli z dôraznej obrany Spišiakov. Hra bolo vyrovnaná, rozdiel bol najmä v úspešnosti premieňania trestných hodov. Domáci nepremenili v prvom polčase až 10 pokusov. Polčas skončil o 12 bodov pre hostí. V druhom polčase bola hra vyrovnaná, Orli sa priblížili tesne k Spišiakom, ale tí zabrali a pred poslednou štvrtinou udržali mierny náskok. Do tretej štvrtiny to bol úplne vyrovnaný duel. Michalovčanom vôbec nevyšla posledná štvrtina, keď nedokázali skórovať z vyložených situácií. V poslednej časti zápasu došli Orlom sily a nevládali v obrane pokryť agilných hostí.

Druhý zápas mal ešte vyrovnanejší priebeh. Domáci bojovali, výborne im vyšiel prvý polčas, ktorý dokázali vyhrať. Bola to prvá polčasová výhra nad týmto súperom. Orli zlepšili aj trestné hody. Výborne bránili a rýchlymi protiútokmi si vytvorili mierny náskok. Súperovi viackrát vzali lopty a skórovali. Spišiakom nevychádzal ani zónový pressing. Do tretej štvrtiny vstupovali odhodlane pokúsiť sa o historické víťazstvo. Táto štvrtina sa ukázala ako zlomová, hostia otočili duel. Domácim nervozita zväzovala ruky, čo skúsenejší hostia využili a v poslednej štvrtine si ustrážili výhru. Zápasy sa museli divákom páčiť. Orli pokračujú v postupných zlepšených výkonoch. Potvrdili, že vedia odohrať výborné zápasy aj so špičkou a favoritmi.

Posledné zápasy odohrajú žiaci 1.BK Michalovce už najbližšiu sobotu 12.4.2014 V Košiciach s družstvom Juniorbasket Košice.

1.BK Michalovce – Spišská Nová Ves   32:59  (22:34), štvrtiny : (10:18, 12:16, 10:8, 0:17)  1.BK Michalovce – Spišská Nová Ves  40:54  (27:25), štvrtiny : (15:19, 12:6, 6:15, 7:14)

Napísal: 1.BK Michalovce  Sunday, 6. 4. 2014 o 12:27
Upravil: 1.BK Michalovce  Monday, 6. 10. 2014 o 13:28