Juniori 1.BK Michalovce konečným víťazom súťaže

Publikované Monday, 5. 5. 2014 o 14:38
V prvú májovú sobotu odohrali Michalovčania posledné zápasy s druhým celkom súťaže Prešovom. Boli to zápasy o konečné prvé miesto v tabuľke. Orli nastúpili v oklieštenej zostave. Čakali sa ťažké zápasy nakoľko Prešov hrýzol aj v domácom v dvojzápase, ktoré Orli vyhrali (70:50, 64:42), ale boli to vyrovnané zápasy. V prvom zápase začali domáci veľmi dobre, keď viedli 8:2 aj 14:5, ale postupne sa začali presadzovať aj hostia, keď najmä výborne premieňali rýchle protiútoky. Obojstranne vyrovnaný prvý polčas vyhrali domáci o 3 body. Rozdiel bol hlavne v počte stratených lôpt, kde Michalovčania svojimi chybami dovolili súperovi poľahky skórovať. V podobnom duchu pokračovala aj tretia štvrtina, keď sa vo vedení družstvá striedali. V poslednej štvrtine si domáci vytvorili mierny náskok. Presadzovali sa najmä vnikmi, ktorými robili hosťom problémy. Zdalo sa, že po piatej a zbytočnej 5 osobnej chybe rozohrávača Orlov, už hostia zápas neotočia. Od polovice poslednej štvrtiny, ale zlepšili obranu a presne zakončoval najmä Skvašík. Michalovčania bojovnosťou otočili duel vo svoj prospech, aj keď domáci so šťastím pred koncom znížili dvoma trojbodovými košmi. Orli si už výhru ustrážili. Zápas bol poznačený najmä veľkým počtom nepresností a slabšou obranou zo strany Michalovčanov.

K druhému duelu pristúpili hostia oveľa lepšie. Dobre bránili a poľahky premieňal svoje príležitosti. No od druhej štvrtine prešli uvoľnene a bez obrany. Domáci otočili a hrali s väčšou chuťou. Od tretej štvrtiny mali Prešovčania jasne navrch. Orlom sa nedarila streľba, keď nevedeli skórovať do zónovej obrany domácich. Náskok narastal. Posledná štvrtina sa len dohrávala. Obaja tréneri striedali hráčov z lavičky. V tomto zápase už Orli znížili počet strát, ale napriek tomu sklamali v obrannej činnosti a spolupráci. Týmto dvojzápasom skončila dlhodobá regionálny súťaž kadetov. 1.BK Michalovce sa stali konečným víťazom, keď dosiahli 22 výhier a 2 prehry. Pre hostí to bola dobrá príprava do ťažkých budúco sezónnych zápasov.

ŠKM Akademik Prešov - 1.BK Michalovce 65 : 69 (40:37),
 štvrtiny : (18:17, 22:20, 15:16, 10:16)
ŠKM Akademik Prešov - 1.BK Michalovce 79 : 45 (29:25),
 štvrtiny : (13: 16, 16:9, 21:11, 25:10)

Zostava 1.BK Mi : Hospodár, Chrobák, Novakovský, Jevočin, S.Kováč, Meňky, Štec, Skvašík, Demko,Pirkovský
Napísal: 1.BK Michalovce  Monday, 5. 5. 2014 o 14:38
Upravil: 1.BK Michalovce  Sunday, 5. 10. 2014 o 21:38