Publikované Thursday, 30. 5. 2024 o 09:09

Realu Madrid sa nepodarilo obhájiť titul v Eurolige, síce viedol v prvom polčase nad Panathinaikosom aj o štrnásť bodov, ale postupne duel ovládol grécky klub. Ten napokon nastrieľal španielskemu veľkoklubu 95 bodov a dovolil mu len 80.

Druhý polčas ovládol klub z Atén suverénne pomerom 46:26. S 24 bodmi viedol víťazov legendárny Kostas Sloukas, ktorý prišiel pred sezónou od rivala z Olympiakosu. Nastrieľal 24 bodov, 21 bodov pridal Kendrick Nunn, Mathias Lessort dal 17 bodov. V drese Realu sa nepresadili strelci, najviac bodov dal Džanan Musa, ktorý ich mal len 15.

Sloukas sa stal aj MVP.

Basketbalisti Olympiakosu Pireus obsadili konečné 3. miesto. V súboji o bronzovú pozíciu zdolali na finálovom turnaji najlepších štyroch v Berlíne Fenerbahce Istanbul 87:84. Oproti minulej sezóne tak grécky klub klesol iba o jednu priečku. Fenerbahce sa vrátilo do najlepšej štvorky prvýkrát od roku 2019 a zopakovalo si štvrtú pozíciu.

Zápas mohol ísť do predĺženia, keď hráči ‚Feneru‘ zmazali v posledných minútach dvojciferný náskok súpera, ale potenciálne vyrovnávajúca trojka Šanliho prišla po záverečnom klaksóne.