• Tlač
  • Email

VIDEO: Zápas hviezd NBA ovládol Antetokounmpo dokonalým výkonom

Publikované Monday, 8. 3. 2021 o 17:32

Tím LeBron vedený LeBronom Jamesom zdolal Tím Durant 170:150 v jubilejnom 70. Zápase hviezd zámorskej NBA v Atlante. Držiteľom ocenenia Kobeho Bryanta pre najužitočnejšieho hráča exhibície (MVP) sa stal Jannis Antetokunmpo, autor 35 bodov.

Grécky hráč Milwaukee Bucks premenil v zápase všetkých 16 striel, ktoré vyslal na kôš. Trafil aj tri trojky, čo nebýva u neho zvykom. Výrazne tak prekonal rekord hráča Philadelphie Hala Greera ešte z roku 1968, ktorý mal stopercentnú úspešnosť v Zápase hviezd iba s ôsmimi pokusmi. „Bola to zábava. Milujem hrať so skvelými hráčmi, všetko je oveľa jednoduchšie,“ nadchýnal sa po zápase Antetokunmpo.

Grék pritom patril do skupiny hviezd, ktorá pôvodne konanie exhibičného zápasu v nahustenej sezóne kritizovala. Duel sa podľa predsezónnych plánov nemal vôbec konať, no NBA zmenila po dohode s Hráčskou asociáciou názor najmä pre to, že viacerí hráči majú v zmluvách výrazné finančné bonusy závislé od účasti v Zápase hviezd.

Hlavným odporcom duelu bol veterán a hlasujúcimi fanúšikmi určený kapitán jedného z tímov LeBron James, ktorý vyhlásil, že na zápase bude prítomný iba fyzicky, nie duchom. Úradujúci MVP finále odohral najmenej minút zo svojho tímu – trinásť a dal štyri body. Od zmeny formátu podujatia v All Star Game neprehral, má bilanciu 4:0. Po zápase už opora Los Angeles Lakers nechala kritiku bokom a pochválila spoluhráčov. „Mal som štyri roky šťastie, že som vybral ten správny tím. Chlapci bojovali a snažili sa vyhrať. Ja som bol iba na tej správnej strane,“ povedal James. Kapitán druhého tímu Kevin Durant pre zranenie na duel vôbec nenastúpil.

výsledok:

Tím LeBron – Tím Durant 170:150

Najviac bodov: Antetokunmpo 35, Lillard 32 (8 trojok), Stephen Curry 28 (8 trojok) – Beal 26 (6 trojok), Irving 24 (12 asistencií), Tatum a Harden (7 trojok) po 21ZDROJ: basket.sk

Napísal: 1. BK Michalovce  Monday, 8. 3. 2021 o 17:32
Upravil:  

Komentáre k článku