• Tlač
  • Email

Basketbalisti spoznali súperov v letnej predkvalifikácii MS 2023

Publikované Thursday, 29. 4. 2021 o 12:43

Slovenská basketbalová reprezentácia spoznala súperov o miesto v kvalifikácii majstrovstiev sveta 2023. V druhom kole predkvalifikácie sa v F-skupine stretne so Severným Macedónskom a Švajčiarskom.

Už pred žrebom bolo jasné, že Slováci sa nestretnú so žiadnym z tímov, ktoré postúpili z prvého kola predkvalifikácie, t. j. Bieloruskom, Islandom a Portugalskom. V prvom koši figurovali Čierna Hora, Lotyšško a Severné Macedónsko. V druhom výkonnostnom koši podľa rebríčka Medzinárodnej basketbalovej federácie (FIBA) boli Rumuni, Rakúšania, Švédi a Švajčiari.

S reprezentáciou Švajčiarska sa Slovensko stretlo v predkvalifikácii majstrovstiev Európy 2021, dvakrát s ním prehralo (68:85 a 73:77). Rovnako si v tejto fáze Slováci zmerali sily so Severným Macedónskom, tiež v oboch prípadoch neuspelo (66:74 a 74:88).

Druhé kolo predkvalifikácie MS 2023 vyžrebovali do štyroch 3-členných skupín, do kvalifikácie postúpia z každej skupiny tímy na prvom a druhom mieste. Druhé kolo predkvalifikácie sa bude hrať v auguste 2021 (11., 14., 18., 21., 25. a 28. augusta). Formát zápasov, či sa bude hrať v tzv. „bubline“ a časy ešte musí schváliť FIBA.

Slovenské družstvo povedie do týchto bojov nový kouč, Chorváta Žana Tabaka vystriedal v pozícii hlavného trénera Rus Oleg Meleščenko. Asistentom zostal Michal Madzin, Španiela Alberta Blanca Vilu vymenil Maroš Helmecy.

"Vždy to mohlo dopadnúť aj horšie, asi tak to poviem. Severné Macedónsko je basketbalová krajina, to vieme všetci. Švajčiarsko spravilo veľký krok vpred. Takže nebude to jednoduché, ale teraz si dovolím povedať, že šance sú päťdesiat na päťdesiat, podľa toho, kto príde reprezentovať Severné Macedónsko, ako budú hrať, ako budú bojovať.

Ak by som to mal zhrnúť, situácia, do ktorej sme sa dostali, nie je najhoršia. Zostáva nám len poriadne sa pripraviť a bojovať. Šanca je vždy a ja tomu verím, ale najpodstatnejšie je, aby tomu uverili hráči a my, aby sme ich pripravili. Ideme bojovať za Slovensko," citovala Meleščenka oficiálna stránka Slovenskej basketbalovej asociácie (SBA).

Žreb druhého kola predkvalifikácie MS 2023

* C-skupina: Švédsko, Rakúsko, Portugalsko
* D-skupina: Lotyššsko, Rumunsko, Bielorusko
* E-skupina: Čierna Hora, Dánsko, Island
* F-skupina: Severné Macedónsko, Švajčiarsko, SLOVENSKO


zdroj: basket.sk


Napísal: 1. BK Michalovce  Thursday, 29. 4. 2021 o 12:43
Upravil:  

Komentáre k článku